Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.
» BRD » BRD 2009

Działania na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD) zrealizowane w roku 2009

[ listopad 2009 - "Uwaga przejście" ]

Wspólnie w Wydziałem Ruchu Drogowego opracowano koncepcję dotyczącą bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, jakimi są piesi. Koncepcja opiera się na dodatkowym oznakowaniu przejść dla pieszych, tak, aby zwiększyć jego widoczność szczególnie po zmroku ... więcej »

[ październik 2009 - "Zapnij pasy" ]

Realizując działania dotyczące obowiązku przestrzegania przepisów Ustawy Prawo o ruchu drogowym przez kierujących pojazdami, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku prowadzi cykliczną akcję pod hasłem "ZAPNIJ PASY" ... więcej »

 

[ 12.09.2009 - Światowy Dzień Pierwszej Pomocy Przedmedycznej ]

Na placu przy Rynku Kościuszki w Białymstoku odbędzie się festyn z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy Przedmedycznej pod hasłem "Jestes świadkiem wypadku - zareaguj - pomóż - zadzwoń" organizowany przez ... więcej »

[ wrzesień 2009 - Szkolenie z zakresu techniki kierowania pojazdem]

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku realizuje szkolenia 30 policjantów z Garnizonu Podlaskiego z zakresu techniki jazdy na samochodach o podwyższonych parametrach technicznych. Policjanci biorący udział w szkoleniu na co dzień patrolują podlaskie drogi w pojazdach nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory.Szkolenie to stanowi jeden z etapów projektu KWP w Białymstoku pod nazwą "Kształcenie bez granic - Podniesienie wiedzy i umiejętności pracowników administracji publicznej w celu wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego" ... więcej »

[ 05.09.2009 - "Bezpieczna jesień" ]

W Polskim Związku Motorowym w Białymstoku odbyła się cykliczna impreza pod hasłem: "Bezpieczna Jesień na Drogach Podlasia 2009". Organizatorem akcji było Społeczne Stowarzyszenie Szkolenia Kierowców przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz Podlaskiej Policji. Po krótkim wstępie i przemówieniach zaproszonych gości uroczyście otwarto konkurs ... więcej »

 

[ 01.09.2009 - "Bezpieczna droga do szkoły" ]

W dniu 01.09.2009r. przy Szkole Podstawowej Nr 26 w Białymstoku oraz przy Niepublicznej Szkole Podstawowej w Załukach, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Białymstoku prowadził działania z zakresu profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego, pod hasłem: "Bezpieczna Droga do Szkoły" ... więcej »

[ 14.08.2009 - "Użyj wyobraźni" ]

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku uczestniczył w nocnych działaniach prowadzonych wspólnie z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku i Strażą Miejską w Białymstoku, mających na celu zdyscyplinowanie i edukację młodych kierowców ... więcej »

[ 14.07.2009 - Symulator zderzeń ]

Symulator zderzeń odpowiada uderzeniu przy prędkości ok. 7-8 km/godz. Już przy tej małej prędkości przy zderzeniu siła bezwładności działająca na człowieka uniemożliwia mu utrzymanie się w fotelu. Efekt ten potęguje się wraz ze wzrostem prędkości ... więcej »

[ 09.07.2009 - Spotkanie w sprawie pojazdów nauki jazdy ]

W dniu 9 lipca 2009 roku w tutejszym WORD odbyło się spotkanie przedstawicieli instytucji związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego na terenie miasta Białystok w sprawie ruchu pojazdów nauki jazdy i pojazdów egzaminacyjnych. Spotkanie miało na celu wypracowanie wspólnego stanowiska i stanowić miało próbę rozwiązania problemu wzmożonego ruchu "Elek" w naszym mieście ... więcej »

[ 08.06.2009 - Piknik w Bondarach ]

W Bondarach nad zalewem Siemianówka odbył się piknik z okazji rozpoczęcia sezonu wakacyjnego. Głównym przesłaniem imprezy było uczenie podczas zabawy unikania, zapobiegania i sprawnego pokonywania niebezpieczeństw ... więcej »

[ 17.06.2009 - Festyn "Bezpieczny w domu, szkole, na ulicy" ]

WORD w Białymstoku zorganizował konkurs dla uczniów szkoły. Musieli oni wykazać się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego i umiejętnością sprawnego jeżdżenia rowerem ... więcej »

[ 08.06.2009 - Wojewódzki Zjazd Szkół im. Jana Pawła II ]

W Drohiczynie odbył się Wojewódzki Zjazd Szkół im. Jana Pawła II połączony z obchodami 10-tej rocznicy wizyty Ojca Świętego w tym mieście ... więcej »

[ 21.05.2009 - Turniej Motoryzacyjny - Etap wojewódzki ]

Zawody objęte były patronatem honorowym Marszałka Województwa Podlaskiego oraz patronatem medialnym Wrót Podlasia. W rozgrywkach wzięło udział 12 drużyn reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne z naszego województwa ... więcej »

[ 15.05.2009 - Dzień Otwarty WORD W Białymstoku ]

15 maja 2009 roku w siedzibie WORD-u odbyła się prezentacja służb mundurowych, pokazy motorowe i samochodowe. Gościliśmy władze województwa: Wicewojewodę Podlaskiego pana Wojciecha Dzierzgowskiego, Członka Zarządu Województwa Podlaskiego pana Mieczysława Kazimierza Baszko oraz Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego pana Wiesława Antoniego Stalewskiego ... więcej »

[ 11.05.2009 - "Nasze Bezpieczeństwo" - Etap powiatowy ]

W Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania odbył się Etap Powiatowy Konkursu "Nasze Bezpieczeństwo". Jego celem jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji, ukształtowanie nawyków unikania zagrożeń oraz zdobywanie wiedzy z zakresu prewencji kryminalnej, ochrony środowiska, udzielania pierwszej pomocy, ochrony przeciwpożarowej oraz zasad bezpieczeństwa na wodzie i w ruchu drogowym ... więcej »

[ Praktyczny kurs ratowania życia ]

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w ramach swojej działalności statutowej, jaką jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego realizuje nieodpłatne szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Celem szkolenia jest przygotowanie kierowców do prawidłowego zareagowania w przypadku wystąpienia sytuacji nagłego zagrożenia zdrowia lub życia ... więcej »

[ "Bezpieczny Przejazd. Zatrzymaj się i żyj" ]

PKP Polskie Linie Kolejowe S. A., PKP Przewozy Regionalne Spółka z o.o., Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku serdecznie zapraszają dzieci klas I-III Szkół Podstawowych woj. podlaskiego i ich nauczycieli do udziału w konkursie plastycznym pn. "Bezpieczny Przejazd. Zatrzymaj się i żyj" ... więcej »

[ 12.06.2009 - Wojewódzki egzamin na kartę rowerową i motorowerową ]

W dniu 12 czerwca 2009 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku odbył się Wojewódzki Egzamin na Kartę Rowerową i Motorowerową organizowany przez WORD wspólnie z Sekcją Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku. Od godziny 9.00 w tutejszym Ośrodku dzieci i młodzież miały okazję sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności ... więcej »

[ Turniej BRD dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych ]

Wojewódzki Komitet Organizacyjny Turnieju BRD informuje, że Krajowy Komitet Organizacyjny zatwierdził regulamin Turnieju na rok szkolny 2008/2009 ... więcej »

[ II Edycja konkursu plastyczno-fotograficznego pt.: "NASZE DZIECI BEZPIECZNE NA DRODZE" ]

Konkurs organizowany jest w dwóch kategoriach - za najciekawszą pracę plastyczną autor otrzyma rower dziecięcy, natomiast za najlepszą pracę fotograficzną - aparat fotograficzny ... więcej »

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl