Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

» BRD » BRD 2015

Działania na rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (BRD) zrealizowane w roku 2015

[ 09.11.2015 - Nowy alkomat stacjonarny w KPP Mońki]
W siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Mońkach, miało miejsce uroczyste przekazanie alkomatu stacjonarnego, zakupionego przez WORD w Białymstoku, w ramach działalności ukierunkowanej na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Nowe urządzenie, zainstalowane w poczekalni komendy powiatowej... więcej »

[ 25-26.09.2015 - Warsztaty AMEK - pierwsza edycja]
W dniach 25 - 26 września 2015 r., pierwsza 32 - osobowa grupa, tzw. młodych kierowców została przeszkolona w ramach Akademii Młodego Eko Kierowcy, w związku z realizacją projektu pn. "Edukacja ekologiczna kierowców poprzez popularyzację zagadnień Eco Drivingu", dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, www.wfosigw.bialystok.pl.... więcej »

[ 22.09.2015 - Europejski dzień bez samochodu]
W dniu 22 września 2015 r., obchodzonym jako "Europejski dzień bez samochodu", białostoccy funkcjonariusze z Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji i Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy wsparciu ze strony przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, skierowali swoją uwagę do rowerzystów i pieszych, by zwrócić im uwagę na różne aspekty związane z ich bezpieczeństwem w ruchu drogowym. ... więcej »

[ 17.09.2015 - Działania z symulatorem. Promocja projektu dot. Eco Drivingu ]
W dniu dzisiejszym przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku wraz z Policjantami z Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego w Białymstoku, w okolicy jednej z białostockich ulic, przeprowadzili działania z użyciem symulatora zderzeń... więcej »

[ 11.09.2015 - Edukacja ekologiczna kierowców poprzez popularyzację zagadnień Eco Drivingu ]
Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku wraz z Policjantami z Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz przedstawicielem Autoryzowanego Dealera samochodów marki Toyota, na terenie jednej z białostockich stacji paliwowych, prowadzili działania promujące projekt pn. "Edukacja ekologiczna kierowców poprzez popularyzację zagadnień Eco Drivingu", dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku... więcej »

[ 01.09.2015 - Inauguracja roku szkolnego 2015-2016 ]
W dniu 01 września 2015 r., Dyrekcja i przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, wraz z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, uczestniczyli w uroczystości inauguracji roku szkolnego 2015 - 2016, w Szkole Podstawowej nr 50 w Białymstoku... więcej »

[ 09.07.2015 - Bezpieczne wakacje - bezpieczna podróż ]
Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża wraz z Policjantami z Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, w trosce o bezpieczeństwo zmotoryzowanych uczestników ruchu, zwłaszcza podczas wakacyjnych podróży i wyjazdów, przeprowadzili działania profilaktyczne, na jednej z białostockich... więcej »

[ 25.06.2015 - Szkolenie porządkowych pielgrzymek ]
W związku z obowiązującymi przepisami Rozporządzenia MSWiA z dnia 24 lipca 2008 roku, osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku podczas przemarszu pielgrzymki ponoszą prawne konsekwencje za brak pozwoleń do kierowania ruchem... więcej »

[ 22.06.2015 - Bezpieczne wakacje w Michałowie ]
Rokrocznie, koniec czerwca, jest okresem w którym Miejski Ośrodek Sportu i Rehabilitacji w Michałowie, głównie z myślą o dzieciach organizuje imprezę profilaktyczną pod hasłem "Bezpieczne wakacje"... więcej »

[ 18.06.2015 - XX Miting Osób Niepełnosprawnych ]
W dniu 18 czerwca br. przy Zespole Szkół w Mońkach odbył się XX Miting Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej" zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Środowiskowy Dom Samopomocy w Mońkach... więcej »

[ 30.05.2015 - "Bezpieczne Wakacje 2015" - "Instruktor Roku 2015" ]
W sobotę na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, odbyła się kolejna edycja Konkursu Instruktor Podlasia Roku 2015, organizowanego w ramach imprezy pn. "Bezpieczne Wakacje 2015" - "Instruktor Roku 2015", przygotowywanej przez Społeczne Stowarzyszenie Szkolenia Kierowców (SSSK) w Białymstoku, we współpracy z WORD w Białymstoku. Patronatu imprezie udzielił Prezydent Miasta Białegostoku... więcej »

[ 29.05.2015 - Marsz Zebry 2015 ]
Tradycyjnie już z przed Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, punktualnie o godz. 9:00 wyruszył po raz czwarty uroczysty przemarsz pod hasłem "Marsz Zebry". Przedstawiciele służb mundurowych, na czele z głównymi organizatorami... więcej »

[ 11.06.2015 - Konferencja ]
W imieniu własnym, Stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku, zapraszamy na Konferencję, pod patronatem honorowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku pn.: "Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze. Dobra praktyka."... więcej »

[ 30.05.2015 - "Odblaskowy zawrót głowy" ]
Na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, odbyły się zajęcia pod hasłem "Odblaskowy zawrót głowy", przygotowane wspólnie przez przedstawicieli Politechniki Białostockiej, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz przedstawicielem Polskiej Izby Mleka i Oddziału Rejonowego PCK w Białymstoku, dla uczniów Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego... więcej »

[ 26.05.2015 - Konferencja "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie województwa podlaskiego" ]
W dniu 26 maja 2015 r., odbyła się konferencja "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie województwa podlaskiego" organizowana cyklicznie przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, przy wsparciu udzielanym m. in. przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku... więcej »

[ 24.05.2015 - Festyn etnograficzny "Zielone Świątki" ]
W niedzielę 24 maja na terenie Białostockiego Muzeum Wsi odbyła się ósma edycja festynu etnograficznego "Zielone Świątki". Podczas imprezy, nawiązującej do idei i pochodzenia obchodów ludowego święta... więcej »

[ 09.05.2015 - Rajd rowerowy pod hasłem "Błyśnij na rowerze" ]
W sobotę, 09 maja 2015 r. o godz. 11 sprzed budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16 w Białymstoku, wyruszył rajd rowerowy pod hasłem "Błyśnij na rowerze". Rajd został zorganizowany w ramach kampanii społecznej "Sam zadbaj o swoje bezpieczeństwo"... więcej »

[ 28.04.2015 - Konferencja prasowa pod hasłem "Błyśnij na rowerze" ]
We wtorek punktualnie o godzinie 12.00, na terenie Centrum Kształcenia Politechniki Białostockiej odbyła się konferencja prasowa prezentująca tegoroczną odsłonę kampanii społecznej promującej bezpieczną jazdę na rowerze, a realizowanej wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i białostocką policją... więcej »

[ kwiecień 2015 - Powiatowe rozgrywki turniejów BRD ]
Tradycyjnie już, miesiąc kwiecień jest okresem zmagań sportowych dla uczniów klas podstawowych i gimnazjalnych, którzy podczas rozgrywek powiatowych walczą o możliwość reprezentacji powiatu podczas finałów wojewódzkich Turniejów BRD. Dlatego też, Starostwa Powiatowe... więcej »

[ 23.04.2015 - XVIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego ]
Na terenie siedziby PZM w Białymstoku, został rozegrany XVIII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. W Turnieju wzięło udział 6 reprezentacji szkół ponadgimnazjalnych województwa podlaskiego... więcej »

[ 22.04.2015 - XIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK ]
Na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku, odbyły się XIII Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Białymstoku. W tegorocznej edycji wzięło udział 13 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych... więcej »

[ 18.04.2015 - Motoserce ]
W dniu 18 kwietnia 2015 r. w centrum miasta, na Rynku Kościuszki w Białymstoku, odbyła się VII edycja ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi dla dzieci, prowadzona pod nazwą MotoSerce. Akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. MOTOSERCE jest imprezą rokroczną. Jej pomysłodawcą i organizatorem są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych... więcej »

[ Konkurs na rysunek "Zdrowie satyrą rysowane" ]
Podejmując działania antytytoniowe na terenie Miasta Białegostoku Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przy współpracy Polskiego Towarzystwa Oświaty Zdrowotnej O/Białystok i Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Białymstoku zaprasza mieszkańców miasta Białystok do udziału w konkursie na rysunek satyryczny o tematyce antynikotynowej... więcej »

[ 03.04.2015 - Działania z alkotestami"]
W dniu 02 kwietnia 2015 r. Policjanci Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wraz z przedstawicielem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, w związku ze zbliżającymi się świętami wielkanocnymi, przeprowadzili na drogach powiatu białostockiego działania, przypominające kontrolowanym kierowcom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w czasie świątecznych wyjazdów.... więcej »

[ 07.03.2015 - VIII Regionalny konkurs "Mistrz origami"]
W dniu 07 marca 2015 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VIII Regionalnego konkursu "Mistrz origami"... więcej »

[ 06.03.2015 - Konferencja pn. "Dzień Kobiet. Dzień jak (nie) co dzień"]
W dniu 06 marca 2015 r. w Białymstoku, odbyła się konferencja zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, w ramach przypadających obchodów "90-lecia Kobiet w Policji", w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet. W konferencji pn. "Dzień Kobiet. Dzień jak (nie) co dzień"... więcej »

[ 25.02.2015 - Przekazanie stacjonarnego alkomatu barowego]
W dniu 25 lutego 2015 r., w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Andrzej Łapiński, otrzymał z rąk Dyrektora WORD w Białymstoku Michała Marcina Freino oraz Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Leszka Macieja Lulewicza, stacjonarny alkomat barowy... więcej »

[ 24.01.2015 - Podsumowanie Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2014]
W sobotę 24 lutego 2015 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2014 oraz wręczenie pucharów i nagród zwycięzcom poszczególnych klas jak też w Klasyfikacji Generalnej. W trakcie uroczystego spotkania odbywającego się w jednym z białostockich klubów, przypomniane zostały poszczególne rundy ... więcej »

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl