Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Przekazanie stacjonarnego alkomatu barowego

Przekazanie stacjonarnego alkomatu barowego

W dniu 25 lutego 2015 r., w siedzibie Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Komendant Miejski Policji w Białymstoku inspektor Andrzej Łapiński, otrzymał z rąk Dyrektora WORD w Białymstoku Michała Marcina Freino oraz Dyrektora Departamentu Infrastruktury i Ochrony Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego Leszka Macieja Lulewicza, stacjonarny alkomat barowy. Jedno z najnowocześniejszych, dostępnych na polskim rynku, urządzeń do samoobsługowego pomiaru stanu trzeźwości, zawisło w poczekalni Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku przy ul. Generała Józefa Bema 4. Wszystko po to, by każdy chętny do zbadania swojego stanu trzeźwości, mógł wykonać je sam, w sposób prosty i anonimowy oraz całkowicie bezpłatny. Po wdmuchnięciu odpowiedniej ilości powietrza poprzez jednorazową słomkę, alkomat wskaże wynik, dzięki któremu będzie wiadomo, czy można bezpiecznie prowadzić pojazd czy nie.

Al-4000 to alkomat z czujnikiem elektrochemicznym, posiadający wysoki zakres pomiarowy do 5.0 promili. Charakteryzują go bardzo prosta obsługa, wszystkie komunikaty w języku polskim. Pomiar przeprowadzany jest przy użyciu jednorazowej słomki poprzez którą powietrze wdmuchiwane jest do czujnika. Po kilku sekundach otrzymujemy wynik z dokładnością do setnych części promila.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 26.02.2015
Dodano: 03.03.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl