Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Konferencja pn. "Dzień Kobiet. Dzień jak (nie) co dzień"

Konferencja pn. "Dzień Kobiet. Dzień jak (nie) co dzień"

W dniu 06 marca 02015 r. w Białymstoku, odbyła się konferencja zorganizowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, w ramach przypadających obchodów "90-lecia Kobiet w Policji" , w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet. W konferencji pn. "Dzień Kobiet. Dzień jak (nie) co dzień", dedykowanej paniom zatrudnionym w jednostkach Policji garnizonu podlaskiego, oprócz 120 funkcjonariuszek i pracownic podlaskiej Policji wzięli udział: Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Sławomir Mierzwa, Wicewojewoda Podlaski Wojciech Dzierzgowski, Dyrektor Generalny Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku Ewa Wojewódko oraz reprezentujący Marszałka Województwa Podlaskiego Dyrektor Gabinetu Marszałka Bogdan Olszewski, a także Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku Michał Marcin Freino.

Po uroczystych podziękowaniach za wykonywaną pracę i pełnioną służbę oraz życzeniach i symbolicznych kwiatach przekazanych uczestniczkom spotkania, z rąk Komendanta Wojewódzkiego Policji, zebrane Panie wysłuchały specjalnie przygotowanych na tę okazję prelekcji. W pierwszej kolejności Dyrektor WORD w Białymstoku przybliżył temat dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym w aspekcie funkcjonowania i zasad posługiwania się systemem ABS, w znacznej mierze pozwalającym uniknąć groźnych kolizji lub wypadków na drodze, a przez to mogącym uratować życie lub zdrowie kierujących i pasażerów pojazdów. W dalszej części uczestniczki mogły wysłuchać prelekcji dotyczących profilaktyki przeciwnowotworowej, profilaktyki antynikotynowej oraz zagadnień samoobrony. Obszernie zaprezentowana została tematyka szczególnie interesująca Panie, dotycząca zasad doboru stroju służbowego i makijażu oraz stylizacji fryzur do pracy, czy też zagadnienia związane ze sposobami racjonalnego odżywiania.

W ramach konferencji przygotowane zostały specjalne stoiska profilaktyczne, na których Panie miały sposobność, uzyskania fachowej wiedzy i porad z różnych dziedzin życia i zdrowia. Oprócz tego współorganizatorzy, w tym WORD w Białymstoku, zapewnili gadżety i materiały konferencyjne i profilaktyczno - edukacyjne.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 09.03.2015
Dodano: 12.03.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl