Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  "Mistrz origami"

VIII Regionalny konkurs "Mistrz origami"

W dniu 07 marca 2015 r. na terenie Szkoły Podstawowej nr 47 w Białymstoku, odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie VIII Regionalnego konkursu "Mistrz origami". Celem konkursu, adresowanego niezmiennie do sześciolatków i uczniów szkół podstawowych województwa podlaskiego jest rozwijanie wrażliwości estetycznej i twórczej ekspresji dzieci, propagowanie sztuki origami jako atrakcyjnego i kreatywnego sposobu spędzania czasu wolnego oraz propagowanie tematyki bezpieczeństwa. Organizatorem przedsięwzięcia jest Szkoła Podstawowa nr 47 w Białymstoku oraz Białostocki Klub Polskiego Centrum Origami.

Oprócz przedstawicieli Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Prezydenta Miasta, podlaskiej Policji, honorowym gościem podczas XIII Święta Origami była Megumi Osugi-Stępień, Dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii .W uroczystym podsumowaniu konkursu, uczestniczył również Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. WORD w Białymstoku już po raz drugi wspiera inicjatywę, w której w ramach specjalnej kategorii "Jak bezpiecznie spędzam czas", dzieci tworzą prace poświęcone m.in. problematyce bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na konkurs wpłynęło w tym roku 516 projektów, wykonanych techniką origami płaskiego, przestrzennego i modułowego, spośród których jury wyróżniło 120 osób. Autorzy najlepszych prac otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Dyrektor WORD w Białymstoku, przyznał nagrodę specjalną oraz wyróżnił 10 prac związanych z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 10.03.2015
Dodano: 12.03.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl