Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Motoserce

MOTOSERCE

W dniu 18 kwietnia 2015 r. w centrum miasta, na Rynku Kościuszki w Białymstoku, odbyła się VII edycja ogólnopolskiej akcji zbiórki krwi dla dzieci, prowadzona pod nazwą MotoSerce. Akcja obejmuje swoim zasięgiem zarówno duże miasta, jak i małe miasteczka. MOTOSERCE jest imprezą rokroczną. Jej pomysłodawcą i organizatorem są motocykliści zrzeszeni w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Głównymi atrakcjami są zapewnione przez organizatorów i współorganizatorów pokazy motocyklowe, występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, pokazy ratownictwa medycznego, konkursy z nagrodami, koncerty, mające na celu skrócenie czasu na oddanie krwi i wynagrodzenie woli pomocy innym.

Mimo niezachęcającej, kapryśnej tego dnia pogody, motocykliści nie zawiedli. Imprezę zapoczątkowała poranna msza, a następnie z placu miejskiego wyruszyła głośna parada motocykli. Kolumna przejechała głównymi ulicami miasta i wróciła pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego. Zwiedzający, mimo padającego deszczu i gradu, chętnie przybywali do centrum. WORD w Białymstoku po raz kolejny włączył się w organizację MotoSerca, zakupił i przekazał organizatorom koszulki z nadrukiem logo akcji, rozdawane honorowym dawcom krwi oraz uczestnikom gier i konkursów. Dodatkowo, jak co roku, wzięliśmy także czynny udział w imprezie, zapewniając związane z bezpieczeństwem atrakcje dla młodszych i starszych jej uczestników.

Zbiórka krwi oraz rejestracja do Centralnego Rejestru Niespokrewnionych Potencjalnych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej, trwały do godz. 17.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 20.04.2015
Dodano: 20.04.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl