Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Konferencja prasowa pod hasłem "Błyśnij na rowerze"

Konferencja prasowa pod hasłem "Błyśnij na rowerze"

We wtorek 28 kwietnia 2015 r. punktualnie o godzinie 12.00, na terenie Centrum Kształcenia Politechniki Białostockiej odbyła się konferencja prasowa prezentująca tegoroczną odsłonę kampanii społecznej promującej bezpieczną jazdę na rowerze, a realizowanej wspólnie z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego i białostocką policją. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: "Błyśnij na rowerze" i jest nawiązaniem do ogłoszonego przez ONZ Roku Światła. Główną ideą przyświecającą kampanii jak i tegorocznej edycji jest uświadomienie wszystkim, że oświetlenie i odblaski zwiększają bezpieczeństwo na drodze. Przypominać o tym mają specjalne, świecące w ciemności plakaty, które pojawią się na słupach ogłoszeniowych w mieście, a także różnych instytucjach. Plakaty stanowią również zaproszenie do zaglądania na stronę www.bezpiecznyrowerzysta.pl, zawierającą nie tylko bieżące informacje o działaniach podejmowanych w ramach kampanii, jej partnerach i ambasadorach, ale także stanowiącą źródło informacji o przepisach prawnych, ciekawych pomysłach i wydarzeniach, ściśle powiązanych z poruszaniem się na rowerze.

Pierwszą tegoroczną imprezą towarzyszącą akcji "Błyśnij na rowerze" będzie planowany na 9 maja rajd rowerowy. Rajd wystartuje o godz. 10 z kampusu uczelni skąd cykliści przejadą ulicami Legionową, Sienkiewicza do Jurowiec. Tam będzie krótki postój. Następnie rowerzyści pojadą do Ponikłej - meta wycieczki znajduje się na terenie szkółki leśnej Orzechówka. Tam na rowerzystów czekać będą dalsze atrakcje.

Linki do prasowych informacji na temat wczorajszej konferencji prasowej: http://www.bezpiecznyrowerzysta.pb.edu.pl/media.html

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 30.04.2015
Dodano: 30.04.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl