Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Rajd rowerowy pod hasłem "Błyśnij na rowerze"

Rajd rowerowy pod hasłem "Błyśnij na rowerze"

W sobotę, 09 maja 2015 r. o godz. 11 sprzed budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej przy ul. Zwierzynieckiej 16 w Białymstoku, wyruszył rajd rowerowy pod hasłem "Błyśnij na rowerze". Rajd został zorganizowany w ramach kampanii społecznej "Sam zadbaj o swoje bezpieczeństwo", realizowanej przez Politechnikę Białostocką, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku i Komendę Miejską Policji w Białymstoku, pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku. Organizację rajdu wsparł Urząd Miejski w Wasilkowie oraz Nadleśnictwo Dojlidy. Trasa rajdu prowadziła przez: ul. R. Kaczorowskiego, ul. Legionową, ul. Sienkiewicza, ul. Wasilkowską, ul. Wysockiego i Lasem Pietrasze, liczyła około 23 km (w jedną stronę). Pierwszy przystanek na trasie odbył się przy OSP w Jurowcach. Punktem docelowym rowerowego przejazdu był teren szkółki leśnej "Orzechówka" w Ponikłej. Tam na rowerzystów czekało ognisko, muzyka, konkursy z nagrodami oraz instruktaż udzielania pierwszej pomocy, w wykonaniu ratownika medycznego Oddziału Rejonowego PCK w Białymstoku.

Do głównych celów tego rajdu należała popularyzacja bezpiecznej turystyki rowerowej, zachęcenie do aktywnego wypoczynku, integracja środowiska rowerzystów oraz poznanie terenów leśnych Nadleśnictwa Dojlidy.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 12.05.2015
Dodano: 13.05.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl