Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Odblaskowy zawrót głowy

"Odblaskowy zawrót głowy"

W dniu 30 maja br. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, odbyły się zajęcia pod hasłem "Odblaskowy zawrót głowy", przygotowane wspólnie przez przedstawicieli Politechniki Białostockiej, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz przedstawicielem Polskiej Izby Mleka i Oddziału Rejonowego PCK w Białymstoku, dla uczniów Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego.

Głównym celem zajęć było kształtowanie właściwych postaw i reakcji w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Forma zajęć udowodniła, że najlepszym sposobem na pozyskiwanie wiedzy i umiejętności jest dobra zabawa. Dzieci podzielone na kilkuosobowe zespoły odwiedzały następujące sekcje:

  • MOBILNE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO
  • PRZYJACIELE ZEBRY - POLSKA IZBA MLEKA
  • PIERWSZA POMOC
  • MIŚ DOBROMIŚ

Każdy z uczniów, otrzymał przy okazji zajęć, kamizelkę odblaskową z symbolicznym wizerunkiem Zebry i hasłem "Chcę być bezpieczny na drodze" oraz upominki przygotowywane przez organizatorów i współorganizatorów.

W czasie gdy dzieci zajęte były udziałem w grach i zabawach, rodzice i opiekunowie odbywali spotkania, z funkcjonariuszami Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, prowadzone pod hasłem "Odpowiedzialność".

Serdeczne podziękowania kierujemy do prowadzących zajęcia oraz opiekunów Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Białostockiej jak tez partnerów naszych zajęć tj. Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Polskiej Izby Mleka oraz Oddziału Rejonowego PCK w Białymstoku, bez których blok tematyczny "Bezpieczeństwo", nie byłby tak bogaty w atrakcje i interesujący.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 30.05.2015
Dodano: 01.06.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl