Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Konferencja o edukacji rowerowej

KONFERENCJA O EDUKACJI ROWEROWEJ

Zgodnie z uprzednimi zapowiedziami, w dniu wczorajszym odbyła się Konferencja "Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze. Dobra praktyka", zorganizowana przez Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, Urząd Miejski w Białymstoku pod patronatem honorowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku. Tematem przewodnim Konferencji było zwrócenie uwagi na potrzebę zmiany systemu szkolenia rowerzystów w Polsce. Autorzy projektu "Rowerowa szkoła" wraz z przedstawicielami Wrocławia, Lublina, Krakowa i Olsztyna, prezentowali słuchaczom, swoje doświadczenia związane z wdrażaniem nowatorskich metod edukacji rowerzystów, na różnych poziomach zaawansowania. Temat rowerowej edukacji uważamy za jak najbardziej aktualny i istotny, mając na uwadze zwiększone zainteresowanie rowerowym środkiem transportu, związane z coraz bogatszą infrastrukturą rowerową i łatwym dostępem do rowerów, wynikającym choćby z funkcjonowania systemu BIKeR. Ucieszył nas fakt obecności przedstawicieli Urzędu Miasta w Białymstoku, Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku Straży Miejskiej w Białymstoku jak też przedstawicieli okolicznych szkół, którzy włączyli się w dyskusję nad prezentowanymi i omawianymi zagadnieniami.

http://bialystok.tvp.pl/20421832/autorzy-projektu-rowerowa-szkola-z-wizyta-w-bialymstoku

http://www.radio.bialystok.pl/wiadomosci/index/id/124651

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 11.06.2015
Dodano: 16.06.2015

W imieniu własnym, Stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa, Urzędu Miejskiego w Białymstoku oraz Kuratorium Oświaty w Białymstoku, zapraszamy na Konferencję, pod patronatem honorowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku pn.:

"Współczesne wyzwania edukacyjne w zakresie zrównoważonego transportu i bezpieczeństwa rowerzysty na drodze. Dobra praktyka."

Data: 11 czerwca 2015 (czwartek), godz. 9:00-14:30

Miejsce: Ośrodek Szkoleniowy T-Matic Grupa Computer Plus w Białymstoku, ul. Malmeda 1

Zgłoszenia do dnia 9.06.2015 należy kierować na adres: bialystok@rowerowaszkola.pl

Program Konferencji - do pobrania [jpg]

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 30.05.2015
Dodano: 01.06.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl