Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Konferencja

Konferencja "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie województwa podlaskiego"

W dniu 26 maja 2015 r., odbyła się konferencja "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym na terenie województwa podlaskiego" organizowana cyklicznie przez Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku, przy wsparciu udzielanym m. in. przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku. W prelekcjach dotyczących wielu aspektów wpływających na stopień bezpieczeństwa w ruchu drogowym (głównie na terenie województwa podlaskiego), uczestniczyli komendanci i naczelnicy wydziałów ruchu drogowego komend miejskich i powiatowych z terenu województwa podlaskiego, Zastępcy Dyrektorów WORD w Białymstoku, WORD w Łomży i WORD w Suwałkach, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Białymstoku, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku, Prezes Zarządu Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Dyrektor Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przedstawiciel Departamentu Infrastruktury i Transportu UMWP w Białymstoku, Zastępca Dyrektora ds. Utrzymania Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Białymstoku, przedstawiciel Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Nadleśniczy Nadleśnictwa Dojlidy w Białymstoku, przedstawiciele Automobilklubu Podlaskiego oraz Jarosław Kazberuk - kierowca i pilot rajdowy. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, spostrzeżeń oraz poglądów ściśle związanych z bieżącą pracą, na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, wszystkich instytucji reprezentowanych na konferencji.

Przedsięwzięciu towarzyszyło podsumowanie finału wojewódzkiego XXVIII edycji konkursu "Policjant Ruchu Drogowego Roku 2015". W uroczyste wręczanie nagród zwycięzcom, włączyli się Wojewoda Podlaski oraz Wicemarszałek Województwa Podlaskiego. W zawodach o tytuł najlepszego policjanta pionu ruchu drogowego rywalizowało 15 mundurowych drogówki wyłonionych ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych oraz honorowo - 8 funkcjonariuszy Inspekcji Transportu Drogowego. W ramach konkursu uczestnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach: teście ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń i wybranych przepisów służbowych, jeździe sprawnościowej motocyklem i samochodem po specjalnie przygotowanym torze oraz kierowaniu ruchem na jednym z największych białostockich skrzyżowań. Najlepszymi z najlepszych okazali się w tym roku:
asp. Rafał Sokólski (KMP w Białymstoku) - I miejsce
mł. asp. Daniel Urbański (KMP w Białymstoku) - II miejsce
sierż. Marek Iwaniuk (KPP w Bielsku Podlaskim) - III miejsce

Dwaj najwyżej utytułowani policjanci reprezentować będą województwo podlaskie w finale ogólnokrajowym konkursu, który odbędzie się pod koniec czerwca w Krakowie. Najlepszym mundurowym reprezentującym Wojewódzką Inspekcję Transportu Drogowego okazał się natomiast st. kontroler Bartosz Ignatowicz.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 28.05.2015
Dodano: 01.06.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl