Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  XX Miting Osób Niepełnosprawnych

XX Miting Osób Niepełnosprawnych

W dniu 18 czerwca br. przy Zespole Szkół w Mońkach odbył się XX Miting Osób Niepełnosprawnych "Sprawni Inaczej" zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Środowiskowy Dom Samopomocy w Mońkach. W jubileuszowej edycji przedsięwzięcia, udział wzięło kilkudziesięciu niepełnosprawnych umysłowo i intelektualnie.

Głównym punktem imprezy były zawody sportowe rozegrane w kilkunastu konkurencjach. Celem zawodów osób niepełnosprawnych przy udziale osób ze środowiska jest pokazanie, że współistnienie i wzajemne przenikanie tych społeczności jest możliwe. Uczestnictwo w takich spotkaniach i bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi uczy docenienia wartości własnego zdrowia i życia. Osoby sprawne przekonują się, że wiele przeszkód w naszym życiu traci na znaczeniu, wobec wysiłku, z jakim niepełnosprawni muszą pokonywać własne słabości. Podczas imprezy promowany jest także zdrowy i bezpieczny wypoczynek oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Dlatego też od kilku lat WORD w Białymstoku współuczestniczy w Mitingu, propagując bezpieczeństwo w ruchu drogowym wśród osób niepełnosprawnych. W tym roku wspólnie z przedstawicielami KPP w Mońkach oraz KWP w Białymstoku udzielaliśmy porad uczestnikom pikniku, rozdawaliśmy elementy odblaskowe i materiały profilaktyczne.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 19.06.2015
Dodano: 22.06.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl