Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Marsz Zebry 2015

Marsz Zebry 2015

W dniu dzisiejszym, tradycyjnie już z przed Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, punktualnie o godz. 9:00 wyruszył po raz czwarty uroczysty przemarsz pod hasłem "Marsz Zebry". Przedstawiciele służb mundurowych, na czele z głównymi organizatorami tj. Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku oraz współorganizatorami i zaproszonymi gośćmi m. in. z Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w Białymstoku, i Suwałkach, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratorium Oświaty, Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego, Polskiego Czerwonego Krzyża. Niezwykle tłumnie, przybyły na dzisiejszy przemarsz, dzieci i młodzież, ze szkół i przedszkoli. Wyposażone w kolorowe transparenty, strojem nawiązujące do idei imprezy, stanowiły niezwykle barwny i wesoły korowód, wpisujący się doskonale w główne założenie Marszu, którego celem było zintegrowanie wszystkich mieszkańców województwa, władz i organizacji do wspólnych starań o podniesienie bezpieczeństwa najmłodszych na drogach. Przedsięwzięcie ma także uczyć dzieci i dorosłych nowej mody - na odblaski, sprawiających, że jesteśmy bardziej widoczni na drodze, a przez to także bezpieczniejsi. Dodatkowo chodzi o uświadomienie przede wszystkim rodzicom i opiekunom, jak ważne jest nauczenie swojego dziecka prawidłowego zachowania na przejściu dla pieszych oraz w rejonie samej drogi.

Pod Teatrem Dramatycznym odbył się również festyn, na którym można było obejrzeć sprzęt będący na wyposażeniu służb mundurowych i ratunkowych, zabytkowy radiowóz milicyjny. Były także zabawy, interesujące pokazy oraz słodki poczęstunek, w postaci niezwykłego tortu z wizerunkiem zebry.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 29.05.2015
Dodano: 26.06.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl