Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Projekt Eco Driving

"Edukacja ekologiczna kierowców poprzez popularyzację zagadnień Eco Drivingu"

W dniu 11 września 2015 r., przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku wraz z Policjantami z Wydziałów Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz przedstawicielem Autoryzowanego Dealera samochodów marki Toyota, na terenie jednej z białostockich stacji paliwowych, prowadzili działania promujące projekt pn. "Edukacja ekologiczna kierowców poprzez popularyzację zagadnień Eco Drivingu", dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

Promocja projektu miała przede wszystkim na celu, przybliżenie kierowcom pojęcia Eco Drivingu jak też założeń i podstawowych celów projektu. Dlatego też zainteresowane osoby, wypełniając krótki test, mogły zweryfikować stopień wiedzy o ekologicznej jeździe. Przedstawiciele WORD w Białymstoku informowali o założeniach i etapach realizacji ww. projektu jak też zachęcali do zapoznania się z ulotką, stanowiącą kompendium wiedzy o Eco Drivingu, a następnie do stosowania jego zasad w czasie codziennej jazdy. Podczas spotkania prezentowany był pojazd hybrydowy, jako jedno z współczesnych rozwiązań motoryzacji, wiążących komfort i bezpieczeństwo jazdy z mniejszą ingerencją w środowisko naturalne. Natomiast przedstawiciele mundurowi zachęcali do skorzystania z symulatora zderzeń białostockiej drogówki oraz rozmowy na temat aktualnie obowiązujących przepisów.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 15.09.2015
Dodano: 16.09.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl