Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2015 »  Warsztaty AMEK - pierwsza edycja

"Edukacja ekologiczna kierowców poprzez popularyzację zagadnień Eco Drivingu"

W dniach 25 - 26 września 2015 r., pierwsza 32 - osobowa grupa, tzw. młodych kierowców została przeszkolona w ramach Akademii Młodego Eko Kierowcy, w związku z realizacją projektu pn. "Edukacja ekologiczna kierowców poprzez popularyzację zagadnień Eco Drivingu", dofinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku, www.wfosigw.bialystok.pl. W piątek w godzinach popołudniowych, członkowie Akademii, mieli możliwość wysłuchania prezentacji oraz dyskusji z Psychologiem Transportu, funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Egzaminatorem - Instruktorem Techniki Jazdy WORD w Białymstoku. Natomiast sobota, zgodnie z programem zajęć, poświęcona była zajęciom praktycznym. Zasady ekologicznej jazdy były utrwalane przy wykorzystaniu trolei, talerza Stewarta, pojazdu hybrydowego oraz symulatora zderzeń. Wszyscy uczestnicy otrzymali materiały szkoleniowe, upominki związane z eco drivingiem oraz pamiątkowe dyplomy. Wyrażamy nadzieję, że przeszkolona grupa młodych kierowców będzie od teraz stale jeździć z zachowaniem zasad eco drivingu, a przez to bezpieczniej i oszczędniej.

Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do naszych partnerów wspierających, tj. Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Toyota Białystok, dzięki którym mogliśmy uatrakcyjnić program warsztatów, a zajęcia odbywały się na wysokim poziomie merytorycznym.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 28.09.2015
Dodano: 28.09.2015

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl