Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2016 »  Mistrz Origami

Mistrz Origami

Szkoła Podstawowa nr 47 im. J. K. Branickiego oraz Białostocki Klub Polskiego Centrum Origami już po raz dziewiąty zorganizowali konkurs "Mistrz Origami". Do 16 lutego br., wykonane własnoręcznie konstrukcje z papieru mogły nadsyłać dzieci i młodzież z województwa podlaskiego. Wszystkie prace zostały ocenione przez komisję konkursową. Jury zwracało uwagę m.in. na ich pomysłowość, oryginalność, atrakcyjność wizualną i estetykę wykonania. Zwycięzcy zostali ogłoszeni i nagrodzeni w sobotę 5 marca br. Wzorem lat ubiegłych, Dyrektor WORD w Białymstoku, także w tym roku, ufundował i wręczył nagrody dwunastu laureatom kategorii specjalnej "Jak bezpiecznie spędzam czas".

Podsumowanie konkursu stało się również okazją do celebracji święta origami. W szkole przy ul. Palmowej 28 na Dziesięcinach, miłośnicy origami i Japonii mogli obejrzeć wyjątkowe prace z papieru, poznać laureatów regionalnego konkursu "Mistrz Origami" oraz skosztować japońskiej herbaty i przysmaku - sushi. Tego dnia nie zabrakło zajęć, przybliżających mieszkańcom kulturę japońską, tj. warsztatów origami, spotkania z lektorami białostockiej szkoły języka japońskiego, możliwości nauki pisowni imion po japońsku.


Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 17.03.2016
Dodano: 21.03.2016

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl