Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2016 »  Uwalniamy odblaski

Uwalniamy odblaski

W dniu 21 maja br. na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, odbyły się zajęcia pod hasłem "Uwalniamy odblaski", przygotowane dla uczniów Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego, przez przedstawicieli Politechniki Białostockiej, funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku wraz z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz przedstawicielem Oddziału Rejonowego PCK w Białymstoku.

Białostocki Uniwersytet Dziecięcy jest programem edukacji realizowanym przez Politechnikę Białostocką. Wykładowcom i organizatorom projektu przyświeca cel rozwijania dziecięcego intelektu, wrażliwości i twórczego potencjału poprzez jednoczesną naukę kreatywnego i wolnego od uzależnień spędzania wolnego czasu. Zajęcia w ramach BUD udowadniają, że nauki ścisłe to nie tylko formuły i definicje, ale również fascynujące doświadczenia i mnóstwo dobrej zabawy. Oferta edukacyjna Białostockiego Uniwersytetu Dziecięcego skierowana jest do uczniów w wieku 7-12 lat z Białegostoku i okolic.

Głównym celem zajęć "Uwalniamy odblaski" było kształtowanie właściwych postaw i reakcji w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Forma zajęć udowodniła, że najlepszym sposobem na pozyskiwanie wiedzy i umiejętności jest dobra zabawa. Dzieci, w towarzystwie policyjnego Misia - "Dobromisia", przemieszczały się po przygotowanych punktach tematycznych:

  • MOBILNE MIASTECZKO RUCHU DROGOWEGO
  • PRZYSTNEK AUTOBUSTOWY
  • PIERWSZA POMOC
  • POKAZ SPRZĘTU POLICYJNEGO

Motywem przewodnim zajęć, było propagowanie wśród najmłodszych mody na odblaski. Dlatego też każdy z uczniów, został wyposażony w elementy odblaskowe w tym kamizelkę i czapkę odblaskową.

W czasie gdy dzieci korzystały z przygotowanych dla nich form edukacji, rodzice i opiekunowie mieli możliwość uzupełnienia swojej wiedzy podczas spotkania z instruktorem udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który przy wykorzystaniu fantoma kilkuletniego dziecka, omawiał aspekty dotyczące niesienia pierwszej pomocy dzieciom. Ponadto dorośli mogli również zapoznać się z działaniem symulatora zderzeń zakupionego w ramach Szwajcarsko - Polskiego Programu Współpracy "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym".

Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę prowadzących zajęcia oraz opiekunów Uniwersytetu Dziecięcego Politechniki Białostockiej jak tez partnerów naszych zajęć tj. Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Oddziału Rejonowego PCK w Białymstoku, bez których forma zajęć "Uwalniamy odblaski", nie byłaby tak urozmaicona i interesująca.


Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 23.05.2016
Dodano: 23.05.2016

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl