Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2016 »  Szkolenie porządkowych pielgrzymek

Szkolenie porządkowych pielgrzymek

W dniu 07 czerwca 2016 r., na terenie WORD w Białymstoku, w odpowiedzi na prośbę przedłożoną przez Kurię Metropolitalną Białostocką, 26 osób z terenu diecezji białostockiej odbyło szkolenie dla tzw. porządkowych - wolontariuszy posługujących na pielgrzymkach, w zakresie kierowania ruchem podczas pielgrzymek.

Obowiązujące przepisy Rozporządzenia MSWiA z dnia 24 lipca 2008 roku, stanowią, iż osoby odpowiedzialne za utrzymanie porządku pod?czas przemarszu pielgrzymki ponoszą prawne konsekwencje za brak pozwoleń do kierowania ruchem. Tak więc każdy organizator pielgrzymki, przemarszu, a także proce?sji, jest zobowiązany do zorganizowania porządkowych, którzy zabez-pieczą przemarsz.

Czynności związane z kierowaniem ruchem drogowym może wy?konywać osoba, która ukończyła 18 lat, odbyła szkolenie, zdała egzamin teoretyczny i praktyczny uzyskując zaświadczenie "o ukończeniu szkolenia z za?kresu wykonywania niektórych czynności związanych z kierowaniem ruchem drogowym". Pozwolenie ważne jest przez okres 5. lat.


Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 16.06.2016
Dodano: 21.06.2016

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl