Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2016 »  XXI Miting Osób Niepełnosprawnych

XXI Miting Osób Niepełnosprawnych

W dniu 9 czerwca 2016 r., na stadionie miejskim w Mońkach odbył się już XXI Miting Osób Niepełnosprawnych "Sprawni inaczej". Organizatorem Mitingu był Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Środowiskowy Dom Samopomocy w Mońkach.

Głównym punktem imprezy były zawody sportowe rozegrane w kilku konkurencjach. Zawody sportowe to przede wszystkim skuteczny środek rehabilitacji oraz szansa na zwiększenie sprawności fizycznej osób niepełnosprawnych ale też możliwość integracji i dobrej zabawy. Celem zawodów osób niepełnosprawnych przy udziale osób ze środowiska jest pokazanie, że współistnienie i wzajemne przenikanie tych społeczności jest możliwe. Uczestnictwo w takich spotkaniach i bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi uświadamia jaką wartością jest zdrowie. Osoby sprawne przekonują się, że wiele przeszkód w naszym życiu traci na znaczeniu, wobec wysiłku, z jakim niepełnosprawni muszą pokonywać własne słabości. Podczas imprezy promowany jest także zdrowy i bezpieczny wypoczynek oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Dlatego też, wzorem lat ubiegłych także w tegorocznej edycji udział wzięli przedstawiciele WORD w Białymstoku, propagujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym wśród osób niepełnosprawnych oraz rozdający zebranym elementy odblaskowe.


Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 16.06.2016
Dodano: 21.06.2016

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl