Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2016 »  Bezpieczne wakacje w Michałowie

Bezpieczne wakacje w Michałowie

W dniu 14 czerwca 2016 r., przedstawiciele WORD w Białymstoku w Białymstoku, uczestniczyli w imprezie edukacyjno - rekreacyjnej, przygotowanej przez Miejski Ośrodek Sportu i Rehabilitacji w Michałowie pod hasłem "Bezpieczne wakacje". Jej organizatorzy, w związku z okresem przedwakacyjnym, chcą nie tylko zapewnić dzieciom zabawę na świeżym powietrzu, ale także wyczulić na potencjalne zagrożenia, które mogą pojawić się w czasie letniego wypoczynku. Obecni przedstawiciele służb i instytucji omawiali i prezentowali sposoby przeciwdziałania oraz radzenia w sytuacjach niebezpiecznych, mogących stanowić zagrożenie życia i zdrowia. Specjaliści w różnych dziedzinach przekazywali wiedzę dotyczącą pierwszej pomocy, a także bezpieczeństwa nad wodą, w lesie, w ruchu drogowym i różnych sytuacjach, które mogą przydarzyć nam się w trakcie letniego wypoczynku. Zajęciom towarzyszyła część rekreacyjna i pokaz sprzętu służb mundurowych.

Tegoroczna impreza odbywała przy współudziale m.in. Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Białymstoku, Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Placówki Straży Granicznej w Michałowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Michałowie. Dzięki tym instytucjom i służbom, na przybyłe dzieci czekało wiele atrakcji, przygotowanych po to, by w drodze zabawy przekazać cenne informacje dotyczące pracy ww. podmiotów, a także wielu aspektów dbania o bezpieczeństwo oraz zdrowie w czasie letniego wypoczynku.


Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 16.06.2016
Dodano: 21.06.2016

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl