Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2016 »  Podsumowanie finału wojewódzkiego konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2016

Podsumowanie finału wojewódzkiego konkursu Policjant Ruchu Drogowego 2016

W dniu 14 czerwca 2016 r., w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku miało miejsce podsumowanie finału wojewódzkiego XXIX edycji konkursu "Policjant Ruchu Drogowego 2016". W uroczystym spotkaniu uczestniczyli miedzy innymi: Wojewoda Podlaski Pan Bohdan Paszkowski, Wicemarszałek Województwa Podlaskiego Pan Maciej Żywno oraz dyrektorzy Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w: Białymstoku - Pan Michał Freino, Łomży - Pan Mirosław Oliferuk i Suwałkach - Pan Henryk Grabowski. Gospodarzem dzisiejszej uroczystości był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku Pan nadkom. Jacek Kumpiałowski.

O tytuł najlepszego policjanta pionu ruchu drogowego walczyło 15 funkcjonariuszy wydziałów ruchu drogowego, wyłonionych ze wszystkich podlaskich komend miejskich i powiatowych. W ramach konkursu uczestnicy zmierzyli się w czterech konkurencjach. Pierwszą był test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń i wybranych przepisów służbowych. Kolejną konkurencją była jazda sprawnościowa motocyklem i samochodem po specjalnie przygotowanym torze oraz kierowanie ruchem na jednym z największych białostockich skrzyżowań.

Zwycięstwo w klasyfikacji końcowej przypadło następującym funkcjonariuszom:
I miejsce - mł. asp. Daniel Urbański (KMP w Białymstoku)
II miejsce - st. sierż. Michał Michalski (KPP w Wysokiem Mazowieckiem)
III miejsce - st. sierż. Mirosław Żulewski (KMP w Białymstoku)

Zwycięzca konkursu otrzymał puchar Wojewody Podlaskiego, z kolei funkcjonariusze, którzy zajęli II i III miejsce odebrali puchary przyznane przez Marszałka Województwa Podlaskiego. Laureaci pierwszych trzech miejsc tradycyjnie otrzymali także nagrody finansowe przyznane przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku oraz Dyrektorów Wojewódzkich Ośrodków Ruchu Drogowego w: Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

Dwóch najlepszych podlaskich funkcjonariuszy pionu ruchu drogowego reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnokrajowym, który w tym roku , w końcu września, odbywać się będzie w Białymstoku.


Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 16.06.2016
Dodano: 21.06.2016

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl