Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2016 »  Otwarte Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

Otwarte Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym

W dniach 14-17 września 2016 w Supraślu i Białymstoku, odbywały się XV Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W Mistrzostwach wzięły udział łącznie 44 zespoły ratownictwa medycznego reprezentujące jednostki Państwowego Ratownictwa Medycznego z całej Polski, a także zespoły zagraniczne z Białorusi i Ukrainy. Otwarte Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym są cyklicznym przedsięwzięciem, nie tylko służącym wyłonieniu Mistrza Polski w Ratownictwie Medycznym. Nie bez znaczenia bowiem pozostaje wymiar edukacyjny, umożliwiający służbom ratowniczym podnoszenie kwalifikacji zawodowych, przy jednoczesnym pozytywnym wpływie na postawę społeczeństwa wobec zdarzeń nagłych. Zmagania konkursowe, szkolenia oraz wspólne zajęcia są doskonała okazją do zdobycia cennych doświadczeń oraz wzbogacenia warsztatu pracy ratowników. Zespoły uczestników konkursu uczestniczą w przygotowanych blokach szkoleniowych, jednak najważniejszy punkt mistrzostw stanowią zmagania konkursowe. Symulowane konkurencje rozgrywane są zarówno w dzień jak i w nocy w zainscenizowanych warunkach, które odzwierciedlają realne sytuacje, z jakimi mogą się spotkać w codziennej pracy.
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, włączył się w przygotowanie tegorocznych Mistrzostw. Jednym z zadań przygotowanych we współpracy z WORD w Białymstoku, było rozwiązanie na terenie Ośrodka, specjalnego testu wiedzy obejmującego m. in. zagadnienia dotyczące techniki jazdy oraz sprawdzające znajomość przepisów ruchu drogowego.


Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 22.09.2016
Dodano: 22.09.2016

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl