Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2016 »  Rajd rowerowy

Rajd rowerowy

Już po raz trzeci na skutek współpracy Politechniki Białostockiej, policji i Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, w dniu 17 września 2016 r., odbył się rajd rowerowy, mający zwrócić uwagę na bezpieczeństwo rowerzystów. Hasło tegorocznej imprezy to "Rower + wyobraźnia = bezpieczna jazda".
Założeniem rajdu jest promocja zdrowia, kondycji oraz bezpiecznej i kulturalnej jazdy rowerem jako alternatywnego do samochodu, środek transportu.
Trasa rajdu prowadziła z kampusu Politechniki Białostockiej do Białostockiego Muzeum Wsi, w którym na na uczestników czekały różne atrakcje, w tym konkursy i ognisko. Uczestnikami rajdu byli zarówno studenci, rodzice z dziećmi jak też osoby starsze. Przez wyjazdem przeprowadzona została rozgrzewka, a osobom nie wyposażonym rozdawane były elementy odblaskowe, przekazane m. in. Przez WORD w Białymstoku. Białostocka Policja podczas rajdu eskortowała peleton, zachęcała do korzystania z kasków i kamizelek, a także rozdawała odblaski i znakowała rowery, a przede wszystkim apelowała o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na fakt, iż z większą ilością rowerów na drodze wrosła również liczba wypadków z udziałem rowerzystów.
W ciągu ośmiu miesięcy tego roku na drogach naszego województwa rowerzyści byli uczestnikami 84 wypadków (w ubiegłym roku takich wypadków było 63), 5 rowerzystów zginęło, a 78 zostało rannych. Rowerzyści są nie tylko ofiarami, ale też sprawcami wypadków.

Informacje w mediach:


Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 22.09.2016
Dodano: 22.09.2016

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl