Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2017 »  Zakupy nie zając

"Zakupy nie zając - nie uciekną!"


"Zakupy nie zając - nie uciekną! Bezpiecznie dojdź/dojedź do celu" - tak brzmi hasło świątecznej akcji edukacyjno-profilaktycznej przygotowanej przez podlaskich policjantów we współpracy z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

Przedsięwzięcie związane jest przede wszystkim z bezpiecznym przemieszczaniem się w okresie przedświątecznym. W dniu 13 kwietnia 2017 r. medialnej inauguracji akcji dokonali Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Pan podkom. Darek Matynka, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku Pan Michał Marcin Freino, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży Pan Cezary Kisiel oraz Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach Pan Henryk Grabowski, którzy przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku poinformowali o głównym założeniu przedsięwzięcia tj. edukacji społeczeństwa w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze, a docelowo także minimalizowaniu negatywnych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu. Następnie akcja przeniosła się na miejskie ulice, gdzie w czasie kontroli drogowych - policjanci edukowali w zakresie bezpieczeństwa rozdając przy tym gadżety profilaktycznych w postaci odblaskowych toreb.

W najbliższym czasie funkcjonariusze będą kontrolować kierowców, a także miejsca, gdzie jest dużo pieszych. Więcej patroli spotkać będzie można m.in. w okolicach galerii handlowych czy bazarów. W tych miejscach piesi będą otrzymywać ekologiczne, odblaskowe torby, z hasłem akcji.

Linki do relacji prasowych:

białystokonline

Radio Białystok

Akadera

TVP Białystok

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 14.04.2017
Dodano: 18.04.2017

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl