Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to). Dowiedz się więcej o polityce plików cookies.

BRD » BRD 2017 »  XXII Miting Osób Niepełnosprawnych

XXII Miting Osób Niepełnosprawnych


W dniu 9 czerwca 2017 r., na stadionie miejskim w Mońkach odbył się XXII Miting Osób Niepełnosprawnych "Sprawni inaczej", zorganizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - Środowiskowy Dom Samopomocy w Mońkach.

Tego dnia podopieczni MOPS w Mońkach, z różnym stopniem niepełnosprawności, mieli okazję spotkać się i zintegrować w czasie wspólnej zabawy. Głównym punktem imprezy były atrakcje o charakterze konkurencji sportowych. Rywalizacja sportowa, nawet w formie zabawy, stanowi skuteczny środek rehabilitacji oraz szansę na zwiększenie sprawności fizycznej osób niepełnosprawnych. Celem mitingu osób niepełnosprawnych z udziałem osób ze środowiska jest pokazanie, że współistnienie i wzajemne przenikanie tych społeczności jest możliwe. Uczestnictwo w tak zaaranżowanych spotkaniach oraz bezpośredni kontakt z osobami niepełnosprawnymi uświadamia jak cenną wartością jest zdrowie. Osoby sprawne uświadamiają sobie jak niewielkie znaczenie mają pewne trudności życia codziennego wobec wysiłku, z jakim niepełnosprawni muszą pokonywać własne słabości. Impreza promuje także zdrowy i bezpieczny wypoczynek oraz aktywne spędzanie wolnego czasu. Niezmiennie od kilku lat, WORD w Białymstoku włącza się w opisane wyżej przedsięwzięcie. Przedstawiciele ośrodka, w trosce o bezpieczeństwo w ruchu drogowym także wśród osób niepełnosprawnych zapewniają elementy odblaskowe, wszystkim uczestnikom imprezy.

Autor: Anna Tomaszewska
Data wytworzenia informacji: 09.06.2017
Dodano: 13.06.2017

Copyright ® 2008 Wojewódzki Ośrodek
Ruchu Drogowego w Białymstoku
word@word.bialystok.pl