3 czerwca w WORD

W sobotę, 03 czerwca 2017 r., na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku odbywały się równolegle dwie imprezy tematyczne.

O godz. 9.00 grupa białostocka Podlaskiego Uniewersytetu Dziecięcego, wzięła udział w zajęciach “ODBLASKI – OKLASKI”. Na tych wyjątkowych zajęciach mali studenci mieli okazję dowiedzieć się w jaki sposób dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo. W ramach zajęć rodzice i opiekunowie odbywali warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, natomiast dzieci po raz kolejny przekonały się, że najlepszym sposobem na pozyskiwanie wiedzy i umiejętności jest dobra zabawa. Zajęcia poprowadzone zostały przy zaangażowaniu następujących instytucji: Politechnika Białostocka, WORD w Białymstoku, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Białymstoku, Polska Izba Mleka w Białymstoku Oddział Rejonowy PCK w Białymstoku.

Począwszy od godz. 10.00 ruszył Konkurs o Puchar Prezydenta Miasta o tytuł ” Instruktor Podlasia 2017″. Celem ww. jest zwrócenie uwagi na fakt, iż instruktorom zrzeszonym w Społecznym Stowarzyszeniu Szkolenia Kierowców (SSSK) Białystok, zależy na zwróceniu uwagi nie tylko kierowcom, ale wszystkim uczestnikom ruchu drogowego na to jak ważne jest przestrzeganie zasad i znajomość przepisów o ruchu drogowym. W ramach konkursu, instruktorzy nauki jazdy – łącznie 11 zawodników, poddani zostali próbie wiedzy i umiejętności podczas konkurencji teoretycznej (test wiedzy) oraz sprawnościowej (jazda pojazdem wyposażonym w tzw. troleje oraz pojazdem z zamontowanym z talerzem Stewarta). Tytuł Najlepszego Instruktora Podlasia zdobył Pan Paweł Łagoda z Ośrodka Szkolenia Kierowców “Szał”. Drugie i trzecie miejsca zajęli kolejno Tomasz Zimnoch i Wojciech Komarewski z białostockiej Autoszkoły “Mechaniak”.

Przy okazji konkursu chętni mieli możliwość jazdy (pod okiem intruktora techniki jazdy) pojazdem wyposażonym w tzw. troleje. Wszystkie dzieci mogły w tym czasie skorzystać z naszego mobilnego miasteczka ruchu drogowego.

Link do informacji prasowych:

Poranny.pl

Radio Białystok