Eliminacje Wojewódzkie Turnieju Motoryzacyjnego

W dniu 25 kwietnia 2018 roku na Stadionie Miejskim w Białymstoku odbył się XXII Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju, organizowanym przez Zarząd Polskiego Związku Motorowego Oddziału Okręgowego w Białymstoku, w ścisłej współpracy i wsparciu ze strony WORD w Białymstoku oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Uczestniczyło w nim 10 drużyn. Zawody odbyły się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego.

Celem Turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania się jako uczestnika ruchu drogowego, kształtowanie pozytywnych wzorców zachowań, rozpowszechnianie wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przygotowanie do uczestnictwa w uprawianiu sportów motorowych.

Zmagania uczestników trwały kilka godzin.Uczestnicy Turnieju współzawodniczyli indywidualnie i zespołowo, w 3-osobowych drużynach, w następujących kategoriach:

 • test z przepisów ruchu drogowego,
 • test skrzyżowań,
 • test z historii motoryzacji,
 • obsługa motoroweru,
 • jazda samochodem-test Stewarda,
 • pierwsza pomoc przedmedyczna,
 • przygotowanie pojazdu (samochód, skuter, motocykl)

Zwycięzcy w klasyfikacji drużynowej:

 1. Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku.
 2. Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach.
 3. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Zwycięzcy w klasyfikacji indywidualnej:

 1. Karol Andruczyk z Zespołu Szkół nr 6 im. Karola Brzostowskiego w Suwałkach.
 2. Gabriel Supronik z Zespołu Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. Św. Józefa w Białymstoku.
 3. Kacper Jaroma z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Janowie.

Zwycięzca XXII Finału Wojewódzkiego Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego – Zespół Szkół Mechanicznych Centrum Kształcenia Praktycznego Nr 2 im. św. Józefa w Białymstoku, w dniach 12-13.06.2018 r. będzie reprezentował województwo podlaskie na XXII Ogólnopolskim Finale Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, który w tym roku odbywał się będzie w Białymstoku.

Wszyscy członkowie startujących w turnieju drużyn oraz laureaci poszczególnych konkurencji, otrzymali dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Podczas uroczystego zakończenia Turnieju Prezes ZO PZM w Białymstoku Jerzy Poznański serdecznie podziękował uczestnikom za obecność i sportową walkę, a także wszystkim zaangażowanym w organizację i prawidłowy przebieg imprezy, a w szczególności przedstawicielom Komendy Wojewódzkiej Policji, dyrektorowi WORD Białystok Michałowi Freino, przedstawicielowi PCK Wandzie Nowackiej, przedstawicielowi OZDG w Białymstoku Janowi Sańczykowi, Firmie Toyota Auto, Firmie RZOŃCA za użyczenie skuteru marki YAMAHA, V-ce Prezes ZO PZM w Białymstoku Bogumile Kozłowskiej, Piotrowi Suszczyńskiemu Członkowi komisji BRD przy ZO PZM Białystok, Janowi Siedleckiemu Prezesowi Stowarzyszenia Miłośników Sportów Motorowych i BRD.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.