Deklaracja dostępności serwisu internetowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku zobowiązuje się zapewnić dostępność serwisu internetowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do serwisu internetowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.
Data publikacji serwisu internetowego: 2018-04-20
Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2021-03-29
Status pod względem zgodności z ustawą
Serwis internetowy jest częściowo zgodny z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Treści niedostępne
Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów Serwisu, pewne materiały opublikowane na stronach Serwisu mogą być niedostępne z uwagi na fakt, że:
- pochodzą z różnych źródeł,
- ich wytworzenie odbywało się w podmiotach zewnętrznych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt (np. prezentacje, pliki tekstowe i filmy od instytucji współpracujących z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Białymstoku),
- opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej organizacji,
- opublikowane zostały przed wejściem w życie ustawy o dostępności cyfrowej.
Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności
Oświadczenie sporządzono dnia: 2021-03-29
Deklaracja została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2022-03-14
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
Pobierz Raport z wynikami przeglądu dostępności.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością strony podmiotowej BIP prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Pani Emilia Lisowska, adres poczty elektronicznej word@word.bialystok.pl. Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu (85) 743-26-24. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Marszałka Województwa Podlaskiego.
Skargi i odwołania
Na niedotrzymanie tych terminów oraz na odmowę realizacji żądania można złożyć skargę do organu nadzorującego pocztą lub drogą elektroniczną na adres:
Organ nadzorujący: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Adres: ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1, 15-888 w Białymstoku
E-mail: dit.sekretariat@wrotapodlasia.pl
Telefon: (85) 66-54-460
Dostępność architektoniczna
Dostępność architektoniczna budynków Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.
Budynek: ul. Wiewiórcza 64, 15-532 Białystok
Przed wejściem głównym ,przy ul. Wiewiórczej, znajduje się oznaczone na niebiesko miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do wejścia głównego budynku prowadzi siedem stopni schodów, przy których zamontowane są poręcze.
Obok wejścia głównego istnieje też oznakowana alternatywna droga dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Przy drzwiach wejściowych zamontowany jest dzwonek wzywający osobę z rejestracji w celu umożliwienia wejścia do Ośrodka.
W korytarzu z lewej strony znajduje się oznaczona łazienka i ubikacja z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych wraz z sygnalizacją alarmową. Klucz do łazienki znajduje się w rejestracji (pok. nr 5).
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Budynek: ul. Widowska 1 lok. 2, 17-100 w Bielsku Podlaskim
Przed wejściem głównym znajduje się oznaczone na niebiesko miejsce parkingowe dla osób niepełnosprawnych.
Do budynku prowadzą trzydzieści trzy stopnie schodów, przy których zamontowane są poręcze.
Na drzwiach wejścia głównego zamontowany jest dzwonek wzywający osobę z rejestracji.
Do budynku można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Udogodnienia
Dostępność dla osób niesłyszących lub słabosłyszących
Aby skutecznie komunikować się z naszym Ośrodkiem osoby niesłyszące lub słabo słyszące mogą:
- napisać pismo lub złożyć wniosek na adres: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku, ul. Wiewiórcza 64, 15-532 Białystok
- wysłać e-mail na adres word@word.bialystok.pl,
- skontaktować się telefonicznie przy pomocy osoby trzeciej na numer telefonu:
- Dział egzaminowana – obsługa klienta: (85) 743-26-24 wew. 22
- Dział szkoleń – obsługa klienta: (85) 743-26-27 wew. 10
- skontaktować się osobiście, zgłaszając się w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku w godzinach urzędowania 7:30-15:30
Inne informacje i oświadczenia
Dokładamy wszelkich starań aby nasz serwis https://word.bialystok.pl był zgodny z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.