Odblaski – oklaski

W sobotę 12 maja br., na terenie WORD w Białymstoku, odbyły się zajęcia zorganizowane w ramach projektu „Podlaski Uniwersytet Dziecięcy”. Tegoroczne zajęcia przygotowane przez Politechnikę Białostocką we współpracy z WORD w Białymstoku, funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Oddziału Rejonowego PCK w Białymstoku Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Białymstoku oraz Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Białymstoku, odbywały się pod hasłem „ODBLASKI – OKLASKI”.
Głównym celem przedsięwzięcia było kształtowanie wśród dzieci właściwych postaw i reakcji w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Nasze wieloletnie doświadczenie w realizacji projektu, potwierdza fakt, iż najlepszym sposobem na pozyskiwanie wiedzy i umiejętności jest dobra zabawa. Dlatego też dzieci podzielone na kilkuosobowe zespoły brały udział w przygotowanych specjalnie stacjach, dotyczących szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W ten sposób wychowankowie PUD mieli możliwość utrwalić zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, zdobyć podstawową wiedzę z zakresu pomocy przedmedycznej, pozyskać wiedzę na temat bezpieczeństwa w sieci oraz uzyskać informację o zasadach zdrowego odżywiania.
W czasie zajęć grupy białostockiej PUD, osobne spotkanie przygotowane zostało dla rodziców i opiekunów, którzy pierwszej kolejności odbyli spotkanie z egzaminatorem WORD w Białymstoku – poświęcone niebezpiecznym zachowaniom na drodze, a następnie wysłuchali wystąpienia przygotowanego przez przedstawicieli Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatury w Białymstoku.
Z myślą o małych studentach organizatorzy i partnerzy przedsięwzięcia, przygotowali drobne upominki i gadżety tematyczne, powiązane z działalnością poszczególnych jednostek. Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, wszystkim uczestnikom PUD, ufundował odblaskowe chusty.
Wszystkim partnerom projektu, serdecznie dziękujemy za współpracę oraz zaangażowanie w organizację zajęć na wysokim poziomie merytorycznym i organizacyjnym.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.