Senior bezpieczny na drodze

W dniu 07 sierpnia 2018 r. w Centrum Aktywności Społecznej w Białymstoku przy ul. św. Rocha 3 miało miejsce spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji „Senior na drodze. Jestem świadomy – będę bezpieczny”, prowadzonej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Ministerstwo Infrastruktury we współpracy z policją oraz lokalnymi partnerami oraz zaproszonymi ekspertami ruchu drogowego, a skierowanej do pieszych i rowerzystów w wieku 60+. Celem inicjatywy jest podniesienie świadomości osób starszych w zakresie unikania zagrożeń i niebezpieczeństw występujących w ruchu drogowym.
W białostockim spotkaniu uczestniczyło ponad sześćdziesiąt seniorów, którym funkcjonariusze wydziałów ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji oraz Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, Dyrektor WORD w Białymstoku Michał Marcin Freino oraz pozostali eksperci, opowiedzieli o zagrożeniach na drodze oraz przedstawili sposoby na uniknięcie niebezpiecznych sytuacji.

Przed zajęciami i podczas przerwy uczestnicy spotkania mogli korzystać z bezpłatnych porad specjalistów. Każdy z seniorów miał możliwość dokonania bezpłatnego przeglądu swojego roweru oraz doposażenia go w obowiązkowe światła, dzwonki i odblaski. WORD w Białymstoku przekazał seniorom elementy odblaskowe, zwiększające widoczność zarówno pieszych jak i rowerzystów. Udział w całym wydarzeniu był bezpłatny i nie wymagał wcześniejszej rejestracji.
Strona projektu
Bialystok.pl o akcji

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.