Moto Pomocni

W dniu 16 lutego 2019 r., na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Białymstoku, odbyło się szkolenie motocyklistów z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy, zorganizowane i przeprowadzone przez profesjonalny zespół trenerów i realizatorów projektu MotoPomocni.pl, przy wsparciu organizacyjnym ze strony Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku.

MotoPomocni.pl to projekt prowadzony przez profesjonalnych instruktorów, trenerów
i ekspertów, zaangażowanych w propagowanie zagadnień związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem oraz kulturą jazdy motocyklowej. Jednym ze sztandarowych przedsięwzięć grupy jest dedykowany motocyklistom, ogólnopolski cykl szkoleń, w ramach których, na terenie wybranych kilkunastu miast, prowadzone są nieodpłatne warsztaty szkoleniowe z zakresu techniki jazdy oraz pierwszej pomocy i ratowania życia.

To pierwsze takie szkolenie motocyklistów z Białegostoku i okolic. Dzięki inicjatywie, około pięćdziesięciu fanów motocyklowej jazdy, uzyskało szereg praktycznych i przydatnych informacji z zakresu techniki jazdy, zasad dobierania stroju i wyposażenia, podstawowych aspektów udzielania pierwszej pomocy w wypadkach komunikacyjnych. Ca najważniejsze, wszystkie wiadomości teoretyczne poparte zostały praktyką i ćwiczeniami. Jednym z niewątpliwie atrakcyjnych punktów warsztatów była możliwość treningu udzielania pierwszej pomocy przy wykorzystaniu urządzenia do szkolenia w ramach tzw. rozszerzonej rzeczywistości. Zakładając specjalne okulary uczestnik przenosi się do cyfrowego świata, w którym wiele elementów jest realnych po to by od wirtualnego asystenta krok po kroku uzyskać praktyczne wskazówki i sprawdzić siebie w sytuacji prowadzenia akcji ratunkowej.

Dziękujemy organizatorom i członkom grupy MotoPomocni.pl za podjęty trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie i profesjonalny przebieg warsztatów, natomiast uczestnikom gratulujemy zapału do pogłębiania swojej wiedzy i umiejętności.

O projekcie w lokalnych portalach informacyjnych:
Radio Białystok

BiałystokOnline

Wrota Podlasia

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.