WORD się zmienia!

Białostocki WORD wprowadził w ostatnich tygodniach wiele zmian i ułatwień dla zdających. Już widać pierwsze efekty: udało się prawie do zera zmniejszyć kolejki oczekujących na egzamin, zdających jest coraz więcej. Nie tylko to zmienia się w Ośrodku. WORD zrywa z dotychczasowym wizerunkiem, stawia na współpracę z ośrodkami szkolenia kierowców, policją oraz na działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Natomiast w Święto Kobiet na wszystkie panie zdające tego dnia egzamin czekają upominki!

Co ostatnio zmieniło się w ośrodku przy Wiewiórczej?
12 godzin dziennie…
Od 1 marca w dni robocze (od poniedziałku do piątku) wydłużono czas prowadzenia egzaminów praktycznych dla kandydatów. Nowe godziny to 7.30–19.30, czyli można do nich przystąpić również późnym popołudniem lub wieczorem, po zakończeniu pracy lub zajęć w szkole i na studiach.

…przez sześć dni w tygodniu…
To nie koniec ułatwień. Począwszy od 9 marca 2019 r. ośrodek będzie czynny również we wszystkie soboty. Egzaminy teoretyczne i praktyczne będą się odbywać w te dni w godz. 7:30-15:30.
Rozważane są też możliwości wydłużenia czasu egzaminowania także na terenie filii WORD w Bielsku Podlaskim.

…z natychmiastową poprawką
Inna ważna zmiana, wprowadzona również od marca, dotyczy tych zdających, którym nie udało się zaliczyć egzaminu praktycznego – o ile czują się na siłach, do powtórki mogą przystąpić jeszcze tego samego dnia!

Mocno w dół, mocno w górę
Są już pierwsze efekty zmian w WORD. Po pierwsze: zlikwidowano kolejkę oczekujących na przystąpienie do egzaminu. Jeszcze niedawno trzeba było liczyć ją w tygodniach (od momentu zapisania się na egzamin do pierwszego wolnego terminu), obecnie to tylko kilka dni, a nawet dzień (po niepowodzeniu na egzaminie praktycznym można zapisać się tego samego dnia lub następnego). Skrócił się też czas oczekiwania na egzamin. Niegdyś normą było ponad godzinne oczekiwanie. Obecnie to przeważnie kwestia dosłownie kilkunastu minut! Przykład z 1 marca: maksymalny czas oczekiwania na egzamin na prawo jazdy kategorii B wyniósł 56 minut, zaś minimalny to 0 (słownie: zero) minut. Średnia za cały dzień wyniosła 15 minut.
Nic dziwnego, że po tych wszystkich zmianach mocno rośnie liczba egzaminów przeprowadzanych w Białymstoku. Dla porównania: w lutym 2018 roku było ich 1734, zaś w lutym tego roku – już 1883. Wyraźny wzrost o 8,6% nie może być przypadkiem.

Bogate plany na przyszłość
Kolejne ułatwienia – ich wprowadzenie jest w najbliższych planach – będą dotyczyć obcokrajowców, dla których sam język polski stanowi dodatkową trudność. WORD uruchomi egzaminy praktyczne w języku angielskim oraz niemieckim, a niewykluczone, że w dalszej kolejności również po rosyjsku lub białorusku.
Ośrodek rozpoczął szereg akcji promocyjnych. Po tym, jak w niedawny Tłusty Czwartek na wszystkich klientów czekały pączki, 8 marca wszystkie panie przystępujące do egzaminu również dostaną drobne upominki od WORD i Urzędu Marszałkowskiego. Takie drobne gesty budzą uśmiech, zmniejszają stres egzaminacyjny i zmieniają postrzeganie WORD.
Kierownictwo Ośrodka dba nie tylko o samo prowadzenie egzaminów i samopoczucie zdających. W tym tygodniu w Białymstoku i Bielsku Podl. doszło do spotkań z ośrodkami szkolenia kierowców, gdzie rozmawiano o sposobach na dostosowanie szkoleń do wymagań egzaminu państwowego na prawo jazdy różnych kategorii. Dyskusja na temat najczęstszych błędów osób ubiegających się o prawo jazdy na pewno pomoże zastanowić się, jak udoskonalić program szkolenia. Warto dodać, że już obecnie Białystok jest jednym z najlepszych ośrodków w Polsce pod względem zdawalności. W 2017 r. ten wskaźnik dla egzaminów w kat. B (38,71%) dawał trzecie miejsce wśród miast wojewódzkich, za Rzeszowem i Wrocławiem. Warto dodać, że zdawalność w filii WORD w Bielsku jest jeszcze wyższa niż w samej stolicy Podlasia.
We współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Białymstoku, WORD zaczyna wiosną kampanię społeczną skierowaną głównie dla dzieci z klas I-III, które zaczynają samodzielnie pokonywać drogę ze szkoły do domu. Ośrodek zaprasza wszystkie szkoły do udziału w akcji – przedstawiciele ośrodka i policjanci odpowiedzą na każde zaproszenie, przyjadą na spotkanie z dziećmi z przygotowanymi prezentacjami multimedialnymi, filmami szkoleniowymi oraz sesją zajęć praktycznych. O szczegółach będziemy informować już wkrótce!

Możliwość komentowania została wyłączona.