Spotkanie w Dąbrowie Białostockiej

W dniu 28 listopada 2018 r., z inicjatywy Rady Seniorów, w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Dąbrowie Białostockiej, odbyło się spotkanie dotyczące bezpieczeństwa poruszania się pieszych w warunkach jesienno-zimowych. Organizacja ww. spotkania miała na celu uświadomienie społeczności lokalnej z terenu Dąbrowy Białostockiej co do potencjalnych zagrożeń pojawiających się na drodze jak też wyczulenie zebranych na kwestie dotyczące ich bezpieczeństwa w zmiennych warunkach jesienno – zimowej aury.
W wydarzeniu udział wzięli starsi mieszkańcy miasta jak też młodzież Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej. Podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym, przybliżyli zebranym: dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku Michał Freino oraz dzielnicowy z Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej młodszy aspirant Karol Bobryk.

W pierwszej kolejności Dyrektor WORD w Białymstoku omówił kwestie natury ogólnej dotyczące problemów związanych z ruchem pieszych i kierowców, zaprezentował filmy z monitoringu i nagrań, z wypadków z udziałem pieszych. Poruszył także kwestie dotyczące rozproszenia uwagi kierowcy przy korzystaniu ze smartfonów. Następnie dzielnicowy uzupełnił przedstawione wiadomości o problemy lokalne, opowiedział o pracy w policji i sposobie rekrutacji, uwrażliwiał na noszenie odblasków poza terenem zabudowanym. Mówił także o zagrożeniach, które mogą spotkać seniorów w ich mieście.
Na zakończenie spotkania, wszyscy uczestnicy otrzymali materiały odblaskowe i edukacyjne.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.