Akcja „Halo, czy mnie widzisz?” rozkręca się!

Przyznajemy, nawet nas zaskoczyło ogromne zainteresowanie filmem promującym kampanię społeczną „Halo, czy mnie widzisz?”. Klip umieszczony na naszym kanale YouTube zanotował w ciągu kilku dni aż 3 miliony wyświetleń!
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=EHmeEhD-oMA?w=640]

Film (wyprodukowany przez Norweski Związek Kierowców Ciężarówek) zwraca uwagę na zjawisko martwego pola, z którym borykają się kierowcy dużych pojazdów nie tylko w czasie zmiany pasa ruchu. Kierowcy ciężarówek wiedzą najlepiej, jak bardzo ograniczone jest pole widzenia wokół ich pojazdu. Naszym celem jest teraz uświadomienie innych użytkowników dróg o zagrożeniach jakie ono niesie.

Bardzo dziękujemy Norweskiemu Związkowi Kierowców Ciężarówek (NLF) za możliwość wykorzystania jego materiałów. Ogromne podziękowania należą się Polskiemu Radiu Białystok za udostępnienie studia nagraniowego i pomoc techniczną, tłumaczce Monice Saele i Sylwii Szarejko oraz pracownikowi WORD Andrzejowi Jaroszowi za rolę spikera w nagraniu polskiej wersji językowej filmu.

Ogromnie nas cieszy tak szeroki oddźwięk na film. Dziękujemy wszystkim internautom za jego udostępnianie, komentarze, rady i deklaracje pomocy przy akcji „Halo, czy mnie widzisz?”. Skierowana jest ona do szkół, przedszkoli, organizatorów obozów, kolonii i opiekunów grup wakacyjnych. Czekamy na zaproszenia, odpowiemy na wszystkie i przyjedziemy w umówionym terminie. Jako pierwsza zgłosiła się już Szkoła Podstawowa nr 4 w Białymstoku. Egzaminator WORD Paweł Dunaj, pomysłodawca i koordynator akcji, w tym tygodniu prowadzi tam zajęcia z uczniami wszystkich klas, prezentując film oraz tłumacząc dzieciom temat zagrożeń na drodze i ulicy.

Możliwość komentowania została wyłączona.