Odblaski-Oklaski

W minioną sobotę 01 kwietnia br., na terenie Wydziału Zamiejscowego Politechniki Białostockiej w Hajnówce odbyły się zajęcia zorganizowane w ramach projektu “Podlaski Uniwersytet Dziecięcy”. Tegoroczne zajęcia przygotowane przez Politechnikę Białostocką we współpracy z WORD w Białymstoku, funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce, funkcjonariuszy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej przy wsparciu Urzędu Miejskiego w Hajnówce, Polskiej Izby Mleka oraz Oddziału Rejonowego PCK w Białymstoku, odbywały się pod hasłem “ODBLASKI – OKLASKI”.

Głównym celem przedsięwzięcia było kształtowanie wśród dzieci właściwych postaw i reakcji w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Niemniej jednak, korzystając z miejsca prowadzonych zajęć, wychowankowie PUD mieli możliwość poszerzenia wiadomości chociażby z zakresu historii puszczy. Forma zajęć udowodniła, że najlepszym sposobem na pozyskiwanie wiedzy i umiejętności jest dobra zabawa. Dzieci podzielone na kilkuosobowe zespoły brały udział w konkursach dot. bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz w strefie nadgranicznej. Dodatkowo najmłodsi mieli możliwość zdobycia podstawowej wiedzy z zakresu pomocy przedmedycznej, jak też zdobycia atrakcyjnych nagród w konkurach przygotowanych przez przedstawicieli Polskiej Izby Mleka. W trosce o bezpieczeństwo małych studentów, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku, wszystkim uczestnikom PUD, ufundował odblaskowe kamizelki.

Kolejne spotkania edukacyjne z obszaru bezpieczeństwa odbędą się już w czerwcu, tym razem na terenie WORD w Białymstoku, a do grona odbiorców “Podlaskiego Uniwersytetu Dziecięcego” zostaną również włączeni rodzice uczniów z terenu powiatu białostockiego.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.