Turniej BRD

W dniu 28 kwietnia 2017 roku na terenie Zespołu Szkół w Turośni Kościelnej w Turośni Kościelnej odbył się etap powiatowy XL Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, współorganizowany przez WORD w Białymstoku we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Białymstoku oraz ww. szkołą.

Do turnieju przystąpiły drużyny szkół podstawowych i gimnazjalnych: Złotorii, Juchowca Górnego, Choroszczy, Tykocina, Gródka oraz gospodarzy Turośni Kościelnej. Łącznie uczestniczyło 11 drużyn (39 zawodników), które w pierwszej kolejności rozwiązywały testy teoretyczne z zakresu wiedzy o ruchu drogowym i test skrzyżowań. Następnie miała miejsce części praktyczna z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz sprawdzenie umiejętności poruszania się po rowerowym torze przeszkód. Część artystyczną imprezy uświetnił występ chóru szkolnego oraz zespołów tanecznych. Gospodarze turnieju okazali się zwycięzcami turnieju, zarówno w klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych jak i gimnazjum.

W ramach dotychczasowych powiatowych rozgrywek turniejów, do udziału w rozgrywkach wojewódzkich wyłonione zostały następujące reprezentacje: – z powiatu bielskiego drużyny: Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku oraz Gimnazjum nr 2 w Zespole Szkół im. Adama Mickiewicza w Bielsku Podlaskim; – z powiatu monieckiego drużyny: Szkoły Podstawowej w Goniądzu oraz Gimnazjum w Jaświłach; – z powiatu siemiatyckiego drużyny: Szkoły Podstawowej nr 1 w Siemiatyczach oraz Gimnazjum nr 2 w Siemiatyczach.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku wsparł nagrodami i upominkami organizatorów ww. turniejów. Wszystkim zwycięzcom i biorącym udział w rozgrywkach, należą się wyrazy uznania wobec chęci przystąpienia do rywalizacji.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.