Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

W dniu 26 kwietnia 2017 r. na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Białymstoku, odbyły się XV Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK zorganizowane przez Oddział Rejonowy PCK w Białymstoku.

W tegorocznej edycji wzięło udział 11 drużyn: 10 ze szkół ponadgimnazjalnych Białegostoku i 1 z Łap. Uczestnicy udzielali pomocy w ramach specjalnie przygotowanych stacji z symulacjami, podczas których, należało m. in. wykonać resuscytację, udzielić pomocy ofierze wypadku samochodowego, udzielić pomocy osobie niepełnosprawnej, a także rozwiązywali test z zakresu wiedzy na temat udzielania pierwszej pomocy i PCK. Tegorocznymi zwycięzcami w udzielaniu pierwszej pomocy zostali uczniowie VI Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku, drugie miejsce przypadło w udziale reprezentacji Zespołu Szkół Mechanicznych w Białymstoku, natomiast trzecie miejsce zdobyli przedstawiciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku.

Pamiątkowe trofea i nagrody (apteczki plecakowe z wyposażeniem) członkom trzech zwycięskich drużyn, zapewnił Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białymstoku. Wszystkim drużynom oraz opiekunom, dedykujemy wyrazy uznania wobec chęci doskonalenia umiejętności i rywalizowania w konkurencjach związanych z bezinteresownym niesieniem pomocy innym.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.