“Bezpieczny przedszkolak”

W dniu wczorajszym, 20 kwietnia 2017 r., w Przedszkolu Samorządowym Nr 35 w Białymstoku odbyła się VIII edycja Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy “Bezpieczny Przedszkolak”.

Uczestnikami turnieju było 21 dzieci z sześciu białostockich przedszkoli oraz jedna drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dobrzyniewie Dużym. Przedszkolaki tradycyjnie już popisywały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w różnorodnych sytuacjach życiowych, pod czujnym okiem jury w skład którego weszli Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku oraz przedstawiciele Straży Miejskiej w Białymstoku, Wydziału Ruchu Drogowego Policji oraz Dyrekcji Przedszkola. Przygotowane konkurencje gwarantowały dobrą zabawę, a jednocześnie pozwalały na zweryfikowanie wiedzy najmłodszych w temacie znajomości znaków i przepisów drogowych, zasad bezpiecznego zachowania się w domu i na drodze numerów alarmowych do służb ratunkowych.

Dzieci były doskonale przygotowane i reprezentowały wysoki poziom wiedzy zarówno z tematyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym jak i w pozostałych sytuacjach. Dlatego też wszystkim małym laureatom wręczone zostały upominki, zwiększające ich bezpieczeństwo jako niechronionych uczestników ruchu drogowego

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.