“Zakupy nie zając – nie uciekną!”

“Zakupy nie zając – nie uciekną! Bezpiecznie dojdź/dojedź do celu” – tak brzmi hasło świątecznej akcji edukacyjno-profilaktycznej przygotowanej przez podlaskich policjantów we współpracy z wojewódzkimi ośrodkami ruchu drogowego Białymstoku, Łomży i Suwałkach.

Przedsięwzięcie związane jest przede wszystkim z bezpiecznym przemieszczaniem się w okresie przedświątecznym. W dniu 13 kwietnia 2017 r. medialnej inauguracji akcji dokonali Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku Pan podkom. Darek Matynka, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku Pan Michał Marcin Freino, Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łomży Pan Cezary Kisiel oraz Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Suwałkach Pan Henryk Grabowski, którzy przed siedzibą Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku poinformowali o głównym założeniu przedsięwzięcia tj. edukacji społeczeństwa w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze, a docelowo także minimalizowaniu negatywnych zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników ruchu. Następnie akcja przeniosła się na miejskie ulice, gdzie w czasie kontroli drogowych – policjanci edukowali w zakresie bezpieczeństwa rozdając przy tym gadżety profilaktycznych w postaci odblaskowych toreb.

W najbliższym czasie funkcjonariusze będą kontrolować kierowców, a także miejsca, gdzie jest dużo pieszych. Więcej patroli spotkać będzie można m.in. w okolicach galerii handlowych czy bazarów. W tych miejscach piesi będą otrzymywać ekologiczne, odblaskowe torby, z hasłem akcji.

Linki do relacji prasowych:
białystokonline
Radio Białystok
Akadera
TVP Białystok

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.