Zimowe Spotkania w SP w Wasilkowie

W dniach 15-16 lutego br. pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białymstoku przy współpracy z dzielnicowymi Komisariatu Policji w Wasilkowie oraz funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, zorganizowali dzieciom zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Spotkania tego typu mają na celu kształtowanie u dzieci postaw i nawyków sprzyjających unikaniu zagrożeń na drodze.

Tym razem zajęcia odbyły się na skutek szczególnych starań Rady Rodziców SP w Wasilkowie. Prelekcję dla uczniów klas 0, w dniu 15 lutego przeprowadzili dzielnicowi z Komisariatu Policji w Wasilkowie wraz z przedstawicielami WORD w Białymstoku. Natomiast w dniu kolejnym, uczniowie klas 1, uczestniczyli w spotkaniach z funkcjonariuszem WRD KMP w Białymstoku oraz pracownikiem WORD w Białymstoku. Dzięki temu około 150 uczniów, poznało zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, jak też bezpiecznego i prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych. Główną atrakcję zajęć stanowiło wykorzystanie zestawu edukacyjnego „autochodzik”, dzięki któremu wiedzę o bezpieczeństwie, dzieci przyswajały w formie zabawy, co wzbudziło duży entuzjazm i zainteresowanie najmłodszych.

Ponadto przy okazji każdego spotkania podkreślano rolę i znaczenie noszenia elementów odblaskowych, w istotny sposób poprawiających bezpieczeństwo pieszego na drodze. Jednocześnie, w ramach podsumowania spotkań, każdy uczeń otrzymał opaskę odblaskową.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.